Načítám...
Třída D-C a B-A-M

Třídy D-C a B-A-M

 

 

Pokud se taneční pár rozhodne pokračovat ve své taneční kariéře a soutěžení ho baví, logickým vývojem se stává postupný přechod do vyšších tanečních kategorií. Podle toho, jak je pár úspěšný na soutěžích, získává body (za postup do finále, za místo „na bedně“ apod.), pomocí kterých si postupně vysoutěží vyšší kategorii.

 

Posloupnost u kategorií je následující (vzestupně): E-D-C-B-A-M

 

Od třídy D má již taneční pár zkušenosti se soutěžemi, tancuje delší dobu a pomocí stále intenzivnějších tréninků má chuť se zlepšovat. Tanečníci a tanečnice věnují tanci již více volného času a energie a je potřeba si rozmyslet, zda chce pár tančit vážněji a pravidelně soutěžit, neboť je pro to potřeba vyvinout určité úsilí.

 

Kromě běžných skupinových lekcí navštěvují tanečníci a tanečnice také skupinové semináře zaměřené na určitou taneční problematiku či oblast, a také lekce individuální, kde se trenér či trenérka věnuje individuálním potřebám a schopnostem jednotlivého páru. Na individuálních lekcích se zdokonalují taneční přednosti a dolaďují nedokonalosti tak, aby byl pár se svým tancem co nejvíce spokojený. Postupně páry také mnohem více spolupracují s trenérem či trenérkou, kteří se stávají jejich osobními lektory, mentory, ale také kolegy.

 

Především pak od třídy B se stává tanec již opravdovým sportem, který představuje nejen volnočasovou aktivitu, ale životní styl. Tanečníci a tanečnice věnují tanci velkou pozornost a úsilí, což jim na oplátku přináší životní radost a elán. Soutěže se postupně stávají složitějšími a o to více motivujícími. Zároveň je možnost vyjet již na mistrovství republiky a soutěže mezinárodní.

 

S vyššími třídami se pracuje již více do hloubky včetně psychiky (zvládání stresu apod.), strategie, designu kostýmů, make-upu a účesů. Tanec je pak sportem, který umožňuje seberealizaci a sebevyjádření, pomáhá ve formování osobnosti, otevírá spoustu životních možností a nové perspektivy. I když je pár jednou dole a jednou zase nahoře, posiluje to jeho osobnost. Tanec tak není jen dřinou, ale především každodenní radostí!

 

Ani dosažení nejvyšší třídy M však není koncem taneční kariéry, neboť se tanečníci a tanečnice i v této kategorii mohou neustále zlepšovat a objevovat nové dimenze společenského sportovního tance.

 

Přidej se k nám a buď hvězdou tanečního parketu!!!

 

Tým Altadance 😉