Načítám...
MaJa

MaJa

Specializace: SALSA, BACHATA, MERENGUE, STANDARDNÍ TANCE, LATINSKO-AMERICKÉ TANCE

 

MaJa – Dance Wih Us

 

Marcela a Jaroslav Širocí vzešli s odstupem jedenácti let ze základních tanečních. Následně pokračují v různých tanečních klubech. Jarda při studiu na vysoké škole v Žilině na Slovensku. Ve standardních a latinsko amerických tancích vytančil třídu A. V letech 1983-84 se stal mistrem středoslovenského kraje v deseti tancích a národně společenských tancích. V druhé půlce 80. let studuje taneční konzervatoř – trenérství v Ústí nad Labem.

Zakládá v Rumburku Klub společenského tance Impuls, s jehož členy v roce 1989 (17. listopadu) úspěšně tančil na Mistrovství republiky v kategorii discoshow na „Festivalu tance a přátelství“ v Ústí nad Labem. V Impulsu začala tančit i Marcela.

Jarda v klubu vychoval několik tanečních generací, s Marcelou vstupují do manželství a vytváří tak důležitou trenérskou dvojici pro další léta činnosti klubu. Pod jejich taktovkou se taneční klub mění ve studio více pohybových a tanečních aktivit. Věnují se taneční průpravě dětí až k soutěžní podobě a to v kategoriích standardních a latinsko amerických tanců, show Dance formacích a mažoretkách. Na mnoha soutěžích v republice získávají ocenění v sólo párech nebo formacích. Dvacet let spolupracují s FCT Agency Praha, kde působí jako taneční lektoři a vytvářejí nespočet animačních programů pro rodiny s dětmi na mnoha zajímavých místech v ČR.

Zlomovým okamžikem se stává setkání s Mandy Valdézem, pod jehož vedením na individuálních lekcích poznávají kouzlo salsy. Vedou taneční kurzy pro děti ZŠ, SŠ a dospělé.

Postupně ukončují klubovou činnost a věnují se intenzivně karibským tancům. Přesídlením do Liberce začínají spolupráci s TŠ Altadance a v současnosti v tím působí jako lektoři salsy. Vedle toho všeho již čtvrt století pořádají mnoho společenských akcí.