Načítám...
Honza

Honza

Specializace: SALSA, BACHATA, MERENGUE, STANDARDNÍ TANCE, LATINSKO-AMERICKÉ TANCE

 

Honza je tanečník tělem i duší a platí pro něj, že část jeho života opravdu tanec tvoří.

Tanci se věnuje od svých 8 let, kdy začal se sportovním společenským tancem (standard, latina). Na začátku taneční kariéry se věnoval i vystupování a soutěžení v družstvech. Společenskému tanci se aktivně věnoval do svých 17 let, kdy ji musel ukončit s ohledy na školní povinnosti. Za 10 let aktivního působení v tanečním sportu si vytančil třídu C ve standartních i latinsko amerických tancích.

Přes věnování se školním povinnostem si ho tanec našel a Honza se věnoval tanci ve folklórním souboru Horačky, kde aktivně působil po dobu 5 let. Za toto období vnesl do souboru spoustu dobré nálady, humoru a velmi vtipných okamžiků. Aktivně se podílel na rozvoji celého souboru. Po vzájemné dohodě s vedením souboru ukončil svoji činnost.

Vzhledem k chybějícímu tanečnímu pohybu se v roce 2016 se potkal s trenérkou Tatianou Dorinou a začal s tehdejší partnerkou u Tatiany trénovat opět společenský tanec na rekreační úrovni. Později zjistil, že mu úplně nevyhovuje kolektiv mladých tanečníků, tak hledal jinou alternativu právě pod taneční školou Altadance a našel kurzy salsy a bachaty, které začal aktivně navštěvovat. V kurzech našel zalíbení, uvolnění a relaxaci. Proto u karibských rytmů zůstal a dále se v tomto směru vzdělává a zdokonaluje. Tanec pro něj znamená uvolnění, relaxaci a odpoutání se od všedních problémů. Honza miluje tanec jako celek – ať je to dynamičnost a kreativita v karibských tancích nebo pevný řád a ustálené variace ve společenském tanci.

Honza opravdu tancem žije.