Načítám...
Tess

Tess

Specializace: LADY DANCE, HIP HOP, DANCE HALL, STREET DANCE

 

Tess přišla do kontaktu s tancem už ve 4 letech, aktivně se mu věnuje od svých 7 let. Šest let se věnovala aerobiku, odkud si odnesla smysl pro přesné pohyby a tanec vyjádřený pažemi. Poté se 4 roky věnovala stylům street dance (hip hop, wake, dance hall) v taneční škole A-styl, které jí naopak ukázaly tanec z jiného úhlu  – uvolněnějšího a více hravého. Zde se taky vyprofilovala na svou pozdější specializaci – lady dance. Se svou skupinou se dokonce probojovala na druhé místo Mistrovství České republiky v kategorii rekreačních tanečníků. Absolvovala také kurz základů společenských tanců (Stt i Lat). Pak přišel rok 2016 a Tess začala navštěvovat kurzy lady dance v taneční škole Altadance a o rok později se tu stala trenérkou. Ve stejné době začala na večírcích školy také vystupovat. Zde se také seznámila s tanečními styly salsa a bachata, kterým se ráda ve svém volném čase na rekreační úrovni věnuje.

 

Spojením těchto všech různorodých zkušeností se snaží Tess svým kurzistkám (případně i kurzistům, pokud by se nebáli!) předat kreativní pohled na tanec a při svých kurzech Lady dance se nebojí styly mixovat a inspirovat se jimi. Lady dance v jejím pojetí proto znamená nejen sadu svůdných a sexy pohybů, ale také odvážnost v sebevědomých pohybech, práci s výrazem a vlastním sebevědomím. Část kurzů se proto odehrává i na podpatcích.

 

Pro Tess je tanec již od malička vášní, zábavou a terapií, jak se uvolnit v uspěchané době a cítit se nabitá energií. Nikdy se nevěnovala žádnému tanci na profesionální úrovni a stále se ráda vzdělává, například na různorodých tanečních kurzech v Praze, aby tyto nabité zkušenosti mohla předávat dále. Jejím hlavním cílem je, aby se u ní lidé na kurzu cítili dobře ve svém těle – protože jedině tak si můžou tanec naplno užít a odcházet s radostí.